O LTL

U nás na LTL věříme v sílu jednoty a komunity.

Nejen, že se skvěle naučíte další jazyk, ale stanete se soušástí týmu a rodiny plné jazykových nadšenců a inspirativních lidí, kteří vás budou podporovat na vaší cestě za vzděláním.

STUDEntSKÉ AKCE LTL

NÁŠ PŘÍBĚH

ZÁŘÍ 2007
LTL založena andreasem lambockem
Věřte, nevěřte, LTL se původně jmenovala „Spaghetti Chinese“! Naštěstí měl Andreas kamaráda, který měl trošku více zkušeností v marketingu, a poradil mu, aby školu přejmenoval na „LTL“, neboli Live The Language, tedy „prožijte jazyk“.
LEDEN 2008


NAŠE PRVNÍ ŘEDITELKA TINA
Poté, co Tina sama čtyři roky učila čínštinu se rozhodla přijmout výzvu a začala dávat dohromady náš první učitelský tým.
DUBEN 2009

OTEVŘELI JSME PRVNÍ ŠKOLU V PEKINGUPo pěti měsících plných rekonstrukcí prostor, a hádek s různými lidmi ohledně různých věcí týkajících se otevření naší školy, jsme se v dubnu 2009 konečně nastěhovali na naši první adresu v samotném srdci Pekingu.
ČERVEN 2009NÁŠ PRVNÍ STUDENT V RODINĚOd začátku bylo cílem LTL vytvořit prostředí, ve kterém se studenti plně ponoří do jazyka. A co je pro dosažení tohoto cíle lepší než bydlení v rodině? Nebo ještě lépe, v rodině, která třeba ani neumí anglicky? A tak se zrodil princip bydlení u místních rodin.
LEDEN 2010 Zrodil se pROGRAM „PONOŘENÍ“ Vždy jsme věřili, že pro úspěšné zvládnutí cizího jazyka je potřeba se na sto procent ponořit do „bubliny“. Co tím myslíme? Tak například – nemáte důvod používat čínštinu, když bydlíte u rodiny, se kterou můžete mluvit anglicky.
KVĚTEN 2010

Náš historicky první student v chengde
25.5.2010 jsme ve městě Chengde přivítali prvního studenta. Je to vlastně skvělá historka, jak se učil žít ve městě, ve kterém od války nebyl žádný turista z jiné země než z Číny. Tenhle znají snad všichni naši zaměstnanci a studenti. Přijeďte do jedné z našich škol a my se o něj s vámi podělíme.
ČERVEN 2011

ČAS NA ROZŠÍŘENÍ KAPACITYZačalo nám docházet místo. Doslova. Přidali jsme si celé další patro se šesti učebnami. Takže jsme měli osmnácté a devatenácté patro jen pro sebe a pro naše studenty. Stálo to za to.
ZÁŘÍ 2011

NÁŠ PRVNÍ STÁŽISTAPostupem času jsme si uvědomili, že většina studentů nemá za cíl jen naučit se čínsky, ale i poznat Čínu skoro jako místní. Takže jsme se rozhodli tohle přání splnit a otevřít náš první program pro stážisty!
listopad 2011

Přidala se k nám zhongwenZhongwen vždy věřila, že jejím osudem je čínština, stejně jako její rodiče, proto jí dali jméno 仲文, Zhongwen, což se čte stejně jako 中文, tedy „čínský jazyk“.
září 2012

k ltl se přidal ALex Alex se k nám přidal v roce 2012 jako poradce studentů, organizoval tehdy všechny programy pro fulltime studenty v Pekingu a Chengde. Doteď žije v Číně.
prosinec 2012

první program gap yearNaším prvním studentem, který trávil svůj Gap Year u nás na LTL, byl Luke. Přiletěl do Číny jako úplný začátečník a odjel jako pyšný majitel certifikátu HSK 6!
KVĚTEN 2013

nAše první sdílené byty
V květnu 2013 jsme začali nabízet ubytování ve sdílených bytech v Pekingu. Studenti měli soukromí, ale zároveň bydleli s čínskými spolubydlícími v příjemných částech města.
květen 2014

otevřeli jsme novou školu v pekingu
Naše popularita rostla. A tak jsme opět neměli místo. Naštěstí jsme začali expandovat v době, kdy byly nemovitosti ještě levné!
duben 2016

otevření ltl v šanghajiBěhem let se začali studenti ptát, jestli náhodou neplánujeme otevřít školu v Šanghaji. No, a my jsme s tím prostě museli něco udělat. A tak jsme s velkou slávou otevřeli LTL v Šanghaji!
leden 2017

první studenti střídající městaMěli jsme tři školy ve třech městech. A dalším logickým krokem bylo propojení těchto tří měst a otevřen kombinovaných programů tak, aby studenti mohli zažít opravdovou Čínu!
červenec 2018

škola číslo tři v tchaj-peji!Otevřít školu na Tchaj-wanu byl nejlepší nápad ze všech. Naši studenti Tchajwan prostě milují a my naprosto chápeme proč. Doteď patří tato škola k nejpopulárnějším z celé široké nabídky LTL.
prosinec 2018

Škola číslo čtyřy v BeiHaiVěřte, nevěřte, Beihai je město doteď neznámé
i většině obyvatel Číny. Tento skrytý drahokam najdete na jižním pobřeží a mimo jiné jsou tu ty nejkrásnější pláže v celé zemi.
květen 2019

otevření LTL v xi’anu & CHENGDU Vzhledem k rostoucímu počtu spokojených studentů jsme se rozhodli udělat další krok. Dlouho jsme přemýšleli, kam to bude. Města Xi’an a Chengdu se jevila jako nejlepší možnost.
leden 2020

vytváření předmětů zdarma pro vás všechny Tolik měsícuů náš marketingový tým mluvil o produktech pro čtenáře našeho blogu, které by byly úplně zdarma. A tak jsme na tom začali pracovat.
březen 2020

ltl otevírá Singapur Už jsme měli mnoho škol různě po Číně, a tak jsme zabrousili trochu dál, a to do Singapuru!
říjen 2020

otevíráme ltl flexi classes Revoluce online učení jazyků – studenti se učí kdekoli, kdykoli, mohou lekci kdykoli zrušit, přesunout na jiný termín, nebo si jednoduše změnit témata hodin.
leden 2021

Narodil se nám LEX, náš lvíčekÚžasný maskot, kterého vymyslel náš skvělý marketingový tým na konci roku 2020. Dlouho jsme debatovali, nápady byly různé, ale na plné čáře vyhrál lvíček Lex.
červen 2021

učíme i další jazyky
Dalším velkým průlome bylo, že jsme začali vyučovat i další jazyky. V tuto chvíli už máme kromě mandarínštiny i japonštinu, korejštinu, vietnamštinu a několik dialektů čínštiny, jako třeba kantonštinu a tchajvanštinu..
říjen 2022

první student korejštiny Rok po spuštění našich online lekcí korejštiny jsme přivítali první studentku korejštiny, Larissu z Rakouska přímo v Koreji. Zůstala s námi čtyři týdny a bydlela u korejské rodiny.
prosinec 2022

první student japonštinyNedlouho po Larisse přijel náš první student japonštiny do Tokia. Byl to Benoit z Francie, který každý den chodil na soukromé lekce a bydlel v japonské rodině.
březen 2023

Otevření nové školy v saigonu Vietnamština je, k našemu překvapení, druhý nejpopulárnější jazyk na Flexi Classes. Založili jsme školu v úžasném místě, jménem Saigon.

LTL v číslech

15
LET OD ZALOŽENÍ LTL

v srdci Pekingu

10
MĚST, VE KTERÝCH VYUČUJEME

mimo jiné v Pekingu, Soulu a Tokiu

284
UČITELŮ

momentálně učí na LTL

9
JAZYKŮ

mezi které patří mandarínská čínština, japonština a korejština

22
JAZYKŮ

kterými mluví všichni naši zaměstnanci

10k
STUDENTŮ

z různých koutů světa

105
NÁRODNOSTÍ

a všichni jsme nadšenci do jazyků

100k+
ODUČENÝCH HODIN

od samého začátku

80%
UBYTOVÁNÍ V RODINÁCH

nejpopulárnější volba ubytování

98%
ÚSPĚŠNÝCH ZKOUŠEK

celková úspěšnost je obrovská

60k
SLEDUJÍCÍCH NA INSTAGRAMU

napříč všemi účty

65k
SLEDUJÍCÍCH NA TIKTOKU

napříč všemi účty

22k
SLEDUJÍCÍCH NA YOUTUBE

naše dva účty dohromady

200+
RECENZÍ NA GOOGLU

a pět hvězdiček u většiny z nich

125+
RERECENZÍ NA FACEBOOKU

a spousta dalších na jiných platformách

LTL IN THE PRESS

THE TELEGRAPH

„Language is never really learnt in a classroom, but only on the battlefield of everyday life: that is the core philosophy of an inventive Chinese language school in Beijing called Live the Language.“ Read More

DIE WELT (GERMAN)

“Wie man Chinesisch in nur einer Woche lernt. “Ein Sprachlehrer in Peking behauptet, jeder könne innerhalb weniger Tage Survival-Chinesisch lernen. Die Schüler müssen sich dafür in der Provinz durchschlagen. Unser Autor hat es ausprobiert.” Mehr lesen

THE BEIJINGER

“German native Andy Zhou arrived in Beijing eight years ago as a student eager to learn Chinese through any means possible, trying BLCU, private language schools and even online learning programs.” Read More

CHINA.ORG (GERMAN)

“Der Deutsch-Österreicher Andreas Laimböck ist Gründer und Geschäftsführer der Sprachschule LTL – “Live The Language”. Als er 1999 als Student zum ersten Mal nach China kam, war er sogleich von der chinesischen Sprache und Kultur begeistert. ” Mehr lesen

SCMP

“To learn the language, live the culture. Andreas Laimböck says expats must escape their bubble to achieve fluency in Putonghua, and his school in Beijing puts the emphasis on going.“ Read More

THE PIE NEWS

“The PIE caught up with Laimböck to talk about how Mandarin teaching methods have changed since he first studied it, the increasing popularity of learning the language and why he sends students to a city in China with no foreigners to improve their language skills.” Read More

AKREDITACE

IALC – International Association of Language Centres – Mezinárodní svaz jazykových center

IALC byla založena v roce 1983 a k dnešnímu dni je nejstarší mezinárodní soukromá asociace škol. LTL je pyšným členem, s čímž souvisí pravidelné inspekce a tedy i záruka kvality, podle etického kódu IALC.

MINISTERVSTVO ŠKOLSTVÍ

jako testovací centrum zkoušek HSK.

MINISTRY OF COMMERCE

as an accredited “Provider of Cultural Exchange Programs”

MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ

jako akreditovaný poskytovatel „vzdělávacích volnočasových tipů“

HÖGSKOLEVERKET / CSN

švédská národní agentura pro vyšší vzdělání

MSU

Michiganská státní univerzita, Spojené Státy Americké

FHAM

Univerzita aplikovaného managementu, Německo

POZNEJTE TÝM LTL

PŘIDEJTE SE K LTL

U nás na LTL máme, díky našemu neustálému růstu, mnoho atraktivních pracovních příležitostí. Podívejte se na naše aktuální nabídky pracovních míst a dejte nám vědět, co vás zaujme!

Pokud máte nějaké otázky, kontaktujte nás.

Tento web používá soubory cookie, aby vám zajistil co nejlepší zážitek z našich webových stránek.

Další informace