Co dělat v Pekingu – Tipy LTL

 Většina turistů, kteří do Pekingu přijedou na pár dní obdivuje Zakázané město, Chrám nebes, Letní palác, anebo, když je času více, třeba Art Zone 798.  Peking je obrovské město, a i když tu žijete už léta, pořád je co objevovat. Pokud chcete nahlédnout městu pod pokličku více, můžete vyrazit třeba na některé z míst, jež jsme si oblíbili my v LTL. 

            Bar Capital Spirits – „Baijiu Bar“

Tradiční čínský nápoj Baijiu se hodí i do koktejlů.

Capital Spirit, neboli Baijiu bar najdete vedle severního východu ze stanice metra Zhangzizhonglu. Je to úplně první Baijiu bar v celém Pekingu. Že nevíte, co je Baijiu (pajťou)? Jedná se o tradiční tvrdý čínský alkohol, pálenku z obilí, která má i  50% alkoholu.  Cizinci tohle pití často nazývají prostě „bílý alkohol“. A vy rozhodně nemůžete odjet z Číny, aniž byste Baijiu ochutnali. Že je to na vás moc silné? Pak je Capital Spirits přesně pro vás! Tady si totiž můžete dát nejen čisté Baijiu, ale i koktejly z něj. Navíc vám barmani prozradí hodně o výrobě a historii tohoto nápoje.  Asi nejvíc teď frčí „Mala rita“ což je tak trochu margarita se sečuánskými papričkami.

Jestli vyrazíte do Capital Spirits o víkendu, nejspíš tam na někoho LTL studentů, a možná i na nás, narazíte. Návštěva tohoto baru patří totiž k nejpopulárnějším volnočasovým aktivitám LTL.

Adresa: 16 Xinsi Hutong, Dongcheng District

Nejbližší zastávka metra: Zhangzizhonglu Exit B (Linka 5)

Central Perk – kavárna seriálu Přátelé

Replika sedačky ze seriálu Přátelé v pekingské seriálové kavárně

Přesná replika kavárny ze známého seriálu Přátelé se nachází ve Chaowai Soho. Uvnitř najdete sedačku, na které všichni sedávali a  můžete si dát i jejich oblíbené dorty a zákusky! Ve velké televizi nad barem samozřejmě běží jen tento seriál a na stolku před pohovkou leží Phoebeina slavná kytara.

A pozor, z téhle kavárny projdete rovnou do bytu Joeyho a Chandlera! Je tam i kulečník.

Jestli jste fanoušci Joeyho, Rachel, Moniky a Chandlera, určitě se zde zastavte na kafe, nebo jen na relax po práci.  A jestli se učíte čínsky a chcete se dozvědět, jak se ve znacích píše třeba jméno Monika či Ross, nebo jak do čínštiny přeložit nejznámější seriálové hlášky, pak si přečtěte náš anglický blog Friends in Chinese.

Adresa: 0616, Bldg A, Chaowai SOHO, Chaoyang District

Nejbližší stanice metra: Dongdaqiao Exit D2 (Linka 6)

Muzeum vody z vodovodu

Muzeum zaměřené na vodu z kohoutku? Proč? V Pekingu má muzeum snad vše, na co si vzpomenete. A tohle je, ač to z názvu úplně nevypadá, opravdu zajímavé.

Muzeum kohoutkové vody v Pekingu

Představte si dvacetimilionové město s lidmi, kteří potřebují pít a se spoustou rostlin,  jež potřebují zavlažit. Jak to udělat, aby voda protekla celým městem, ale stále zůstala čistá? Na  tuhle otázku vám muzeum odpoví.  Nachází se v budově první pekingské vodárny, postavené v roce 1908. Dozvíte se tu opravdu hodně o historii rozvádění vody v celé Číně, ale i o moderních technologiích, jež Číňané využívají v současné době.  Tohle muzeum je navíc skvělým místem, kam se vypravit během největších čínských svátků, abyste unikli všudypřítomným davům lidí.

Adresa: No.6 Courtyard , Dongzhimen Beidajie, Dongcheng District

Nejbližší stanice metra: Dongzhimen Exit B (Linka 2)

Camera Stylo

Tichá třípatrová kavárna, kterou si zamilují nejen fanoušci filmu, fotek a natáčení. V horním patře je malinké kino a v přízemí se nachází kavárna s plakáty z filmů různých žánrů. Kombinaci obojího potom najdete na střešní terease. Můžete sem jít na film, párty, nebo třeba na stand-up! Tohle místo byste určitě neměli vynechat.

Addresa: 64 Dongsishiyitiao, Dongcheng District

Nejbližší stanice metra: Zhangzizhonglu Exit B (Linka 5)

Tradiční ulice Liulichang 

V poměrně přeplněné a ryze čínské ulici Liuchang najdete nádherné vintage obchůdky, které jsou upravené přesně ve stylu tradiční čínské architektury. Najdete tu úplně všechno, co Čína nabízí. Od štětců na kaligrafii přes obrazy, až po kýčovité suvenýry.

Addresa: Hepingmenwai, Xicheng District

Nejbližší stanice metra: Hepingmen (Linka 2) (asi deset minut chůze od stanice)

 

                              Bruslení!

Zimy v Pekingu umí být opravdu kruté. Využijte toho, že je vše zmrzlé a zahřejte se bruslením na jezeře Houhai!Můžete ale zkusit i exotičtější sporty, jako třeba sáňkování (a vrátit se do dětství), nebo jezdit na mini elektrických autíčkách po ledu (a to je doslova boží!). Nebo, pokud jste hodně odvážní, si skočte zaplavat do jedné z těch méně zamrzlých částí jezera.

Addresa: Houhai, Xicheng District

Nejbližší stanice metra: Shichahai Exit A2 (Linka 8)

    

Procházka hutongem – To je ten pravý Peking

Nejtradičnější, nejopravdovější a nejhlubší zážitek, který můžete mít, je návštěva hutongu. V těchto nízkých „sídlištích“, jež jsou vlastně tak trochu samostatnými vesničkami ve městě, žili lidé v Číně stovky let. A ano, v některých žijí doteď. V Pekingu najdete mnoho rekonstruovaných a upravených „turistických hutongů“  v jejichž úzkých uličkách najdete malebné restaurace, obchůdky, ale nahlédnete i do života místních, kteří posedávají před vchody do domků, suší na ulici prádlo nebo pěstují bylinky v květináčích. Mezi takové hutongy patří například Nanluoguxiang a Wudaoying. Pokud si chcete sami udělat obrázek, jak vypadá Peking mimo mrakodrapy (a to byste měli!), jeďte se do jednoho z nich podívat.

Dongcheng Distrikt: Around Gulou, Yonghegong & Beixinqiao, Dongsi & Dengshikou

Xicheng Distrikt: Xisi, Qianmen, Xinjiekou

 

Napsat komentář

You will get a reply from us
Your email address will not be published. Name and Email are required.

Tento web používá soubory cookie, aby vám zajistil co nejlepší zážitek z našich webových stránek.

Další informace