Stručné Tipy jak se Naučit čínsky

Jak se Naučit čínsky

Každý jsme jiný. Někdo se učí memorováním znaků, jiní zase začínají úplně od začátku, seznamují se s kulturou a historií a učí se až pak.

Potom jsou tu lidé, kteří prostě sednou a píší čínské znaky. My pro vás máme několik základních tipů, které vám mohou pomoci.

Najděte si čínské přátele

chinese-classes-in-taiwan-china

Skvělá cesta nejen k naučení jazyka samotného, ale také k hlubšímu poznání kultury. V podstatě se učíte během povídání s kamarádem! Společná večeře, výlet, návštěva baru, nebo třeba jen odpoledne strávené u kafe pomohou tolik, jako dlouhé hodiny sezení v lavici.

A jak najít čínské přátele? Bydlete během studia v rodině. S rodinou, se kterou žijete klidně i jen měsíc můžete navázat i celoživotní přátelství. Číňané jsou velmi vstřícní a otevření. Skvělí přátelé! A nebojte se mluvit s lidmi!

Jděte za tou sympatickou prodavačkou, u které jste si právě koupila kalhoty, a zeptejte se na její WeChat.

Rozhodně vás neodmítne, naopak bude ráda. Napište jí a rázem máte kamarádku! LTL také nabízí balíček „Seznamte se“ na pomoc s hledáním čínských přátel.

Zamilujte se

Posuňte se ještě o pár levelů výš a z kamaráda udělejte přítele nebo přítelkyni.

Přirozeně se tak dostanete do té „pravé Číny“, třeba seznamovací večeří s rodinou! Nejlepší bude, když Váš partner bude umět trochu anglicky. Ale zase ne moc, to by pak zase mohlo mít opačný účinek. A to rozhodně není ve vašem zájmu.

Můžete se učit všude

Přiznejme si to, žijeme v době, kdy je všechno možné přímo pod našimi prsty.

Na smartphonech. Máme je všichni, tak proč je nevyužít i ke studiu čínštiny? Nevíte, které aplikace jsou opravdu užitečné? Nevadí, pravidelně doplňujeme seznam těch nejlepších na našem blogu. Mezi naše absolutně top tři patří Duolingo, Pleco a Skritter. Zadarmo a ihned k použití. Zkuste trávit cestu do LTL v metru jinak, než se sluchátky v uších a rolováním sociálními sítěmi a zapněte si Duolingo. Je jedno, jestli procvičováním strávíte pět minut, nebo hodinu denně, rozhodně je to přínos.

Jak na tóny

Čínské tóny. Jedna z nejtěžších, ale bohužel také nejzásadnějších částí čínštiny.

Je důležité s nimi začít opravdu hned v začátcích, abyste je vstřebali a naučili se je používat.

Ponořte se do čínštiny

Chinese Hanzi lessons at LTL

V angličtině se nabízí termín „immersion“.

V češtině bohužel nic takového není, ale popišme to jako stav, kdy mluvíte, myslíte a žijete čínsky. Žádná čeština, žádná angličtina, jen čínština.

Není snadné najít prostředí, které vám naprostou „immersion“ nabídne, jednou z možností je náš kurz v Chengde, kde nejsou vůbec žádní cizinci, žádný Starbucks a ani místní anglicky nemluví.

Pokud se chystáte jet do Šanghaje, nebo Pekingu, zkuste vystoupit z takové té „expatské bubliny“. Vystupte z komfortní zóny. Jen tak se dostanete z „učím se“ na „umím“.

Individuální kurz

Máte-li v čínštině jasný cíl a chcete nejefektivnější způsob výuky, pak vsaďte na individuální hodiny. Učitel se přizpůsobí plně vašim požadavkům.

Nejen těm studijním, ale i časovým. Můžete chodit ráno před prací, ale také večer nebo o víkendu. Máte zaručenou 100% pozornost vyučujícího. Nikdo jiný na hodině není, tudíž tempo je přesně upraveno podle vašich potřeb.

Čínština pro samouky aneb Výhody aplikací

Existuje velké množství aplikací, které s čínštinou pomohou i začátečníkům. Připravili jsme pro vás jejich přehled a také popis jejich hlavních výhod.

a) Máte dobrý mluvený proslov, ale problém se znaky?

LTL doporučuje-Skritter! Tahle appka je celá postavená jen na znacích. Pomáhá si je zapamatovat, psát, ale také opravuje pořadí, ve kterém píšete. Podobná aplikace je také na například Chineasi!

b) Jste úplný začátečník. Aplikací je moc a vy prostě nevíte. LTL, pomoc!

LTL doporučuje-Duolingo a Hello Chinese. To jsou dvě absolutně  nejlepší aplikace pro začátečníky. Učíte se rychle, poměrně snadno a zábavně.

Čínsky v Číně

Samozřejmě se můžete učit kdekoliv, čínštinu učí jazykové školy v Praze, Brně, nebo třeba Konfuciův institut v Olomouci, ale kurzy již probíhají i v menších městech. Záleží, jak rychle se chcete posouvat. Nejrychleji se čínsky naučíte samozřejmě přímo v Číně. Třeba v některém z kurzů LTLv Pekingu, Šanghaji nebo Tchaipei.

CHCETE OD LTL VÍC?

Pokud od nás chcete víc, proč se nepřihlásit do našeho mail-listu? Pravidelně vám budeme zasílat důležité informace o učení číšnštiny, aplikacích a tak celkově, o nás! Přihlašte se na link pod textem, abyste se stali částí naší komunity, žijící čínštinou.

PS – Please bare in mind this newsletter subscription is in English

.

Napsat komentář

You will get a reply from us
Your email address will not be published. Name and Email are required.

Tento web používá soubory cookie, aby vám zajistil co nejlepší zážitek z našich webových stránek.

Další informace